Program

28.05.2015. ČETVRTAK
Historijski Muzej Bosne i Hercegovine

Plato ispred muzeja

18.00 Radionica za djecu ‘redizajn Muzeja, redizajn Historije, redizajn Revolucije!’ (voditeljica: Senka Ibrišimbegović)

20.00 Video mapping, spatial augmented reality (LIFT+Blowup+Billain)

20.30Otvaranje DA2015

Muzej

21.00Šetnja kroz muzej - Posjeta prostoru ‘Centrala’ (Historijski Muzej Bosne i Hercegovine + APAuBIH + ETH Urban-Think Tank + Lift) + Virtuelni Muzej (Walter BIM Services)

21.30Izložba ‘20 ispod 36 - mladi bugarski arhitekti’ - One Architecture Week (Bugarska)

atrij muzeja

22.00Koktel (Klabika Collective sound)

29.05.2015. PETAK
Kino Meeting Point

stage main

16.00Pecha kucha - kratke prezentacije studentskih radova (BiH)

17.00Prezentacija studetskih radova (PWSZ Raciborz, Poljska)

18.00ArhiLektura - Uticaj arhitektonskog časopisa na praksu - panel diskusija (Tristotrojka, Oris, Praznine, Gradio, Super Prostor, Architectural approach, Most, AGDprofi, M-Kvadrat)

stage #

20.00Archiprix Central and South East Europe, introdukcija nagrade za Bosnu i Hercegovinu; Izložba nominiranih radova Archiprix International Madrid 2015, Saša Radenovic (Holandija)

30.05.2015. SUBOTA
Kino Meeting Point

stage main

10.00Yvette Vašourková - CCEA (Češka) - predavanje Aktivna arhitektura

11.00Raster collective - Pavle Stamenović + Dušan Stojanović (Srbija) - predavanje Arhitektura kao infrastruktura

12.00Beres arhitekti - Attila Beres (Mađarska) - predavanje Mali projekti, velike mogućnosti

stage #

13.00Izložba ‘Arhitektonski crtež’ - 4of7 (Srbija) #arhitektonskicrtež

14.00Jasna Zmaić i Željko Birin - O gradnji „in situ“ materijalima (Hrvatska) #insitu

15.00Modelart Arhitekti (Srbija) #maketarstvodanas

16.00OSNAP - Christoph Hinterreiter (BiH/Austrija) - predavanje

17.00MVA - Marin Mikelić i Tomislav Vreš (Hrvatska) - predavanje Iskustva iz prakse

18.00Dekleva Gregorić arhitekti - Aljoša Dekleva (Slovenija) - predavanje

stage main

19.00ETH Urban Think Tank, Zurich - specijalno predavanje izvan glavne teme

31.05.2015. NEDJELJA
Kino Meeting Point

stage main

11.00Studio Basar - Alex Axinte (Rumunija) - predavanje Posrednička mjesta. Posredničke akcije

12.00Bevk Perović arhitekti - Vasa Perović (Slovenija) - predavanje

13.00Miloš Paunović (Srbija) - predavanje

stage #

14.00Marija Ratković (Srbija) #biciklnvodi

15.00Prezentacija Sarajevskog Časopisa?? #tristotrojka

stage main

16.00SOBA+ Brankica Stojnić (BiH/Crna Gora) - predavanje Arhitektura i kapitalizam

17.00Bojan Šipka (BiH) - predavanje Arhitektura čudnog doba

18.00Transformatori - Valery Gyurov, Ivan Bonev, Radosveta Kirova (Bugarska) - predavanje Inicijative za bolju urbanu sredinu

stage main

19.00Završna diskusija - moderator: Igor Kovačević - CCCA (Češka)

*organizator zadržava pravo izmjene programa